Její nový projekt Nevinné oběti vyvolává emoce a měl by podle tvůrců přibližovat realitu němých tváří chovaných nejen pro masný průmysl, ale i v zookoutcích, či domácnostech. Na záběrech jsou dle autorů i podniky z jihu Čech, podívejte se.

Spolek Zvířata nejíme podle svého zakladatele Lukáše Vincoura tímto počinem zveřejnil největší investigativní galerii fotografií a videí využívaných zvířat v ČR. „Ta zachycuje, jak jsou zvířata nucena žít v českých velkochovech, malochovech nebo domácích chovech. Snímky také ukazují, jak vypadá jejich život v zoologických zahradách a co se s nimi děje během výlovů, nebo při jejich zabíjení,“ popsal.

Zdroj: Youtube

Galerii členové spolku vytvořili především za účelem šíření informací o tom, co lidé způsobují zvířatům na území České republiky. "Místa, v kterých jsou zvířata vězněna a zneužívána jsou běžným lidem často utajena. A právě proto jsme se na tuhle krutou realitu rozhodli zaměřit a poskytnou záběry ostatním," uvedl důvody zveřejnění Vincour.

Zvířata v galerii jsou z celé republiky, včetně Jihočeského kraje. „Jsou tam například prasata z transportů, které je vezly na jatka v Plané nad Lužnicí na Táborsku. Kachny, které kamiony přepravovaly na jatka v Mirovicích na Písecku a nejmenovaný chov prasat,“ zmínil.

Premiéra dokumentu Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta v jižních Čechách se konala v kině Kotva. Dvouhodinový snímek s brutálními záběry z velkochovů zvířat zhlédlo v Budějovicích asi šest desítek lidí.
Zvířecí utrpení, krev a bolest. Brutální záběry Svědectví viděli i Budějčáci

Na snímcích je vidět i velkochov kuřat ve Vodňanech a další. Celá galerie čítající tisíce fotek je dostupná na webu nevinneobeti.cz, fotky pochází z období cca tří let investigativní práce. Spolek Zvířata nejíme pořádá různé protestní akce, v nedávně době zveřejnil také dvouhodinový dokument Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta.