Sousedská slavnostSobota 13.9. od 10 do 22 hodin v Nové ulici.

Pouliční festival nabízí pohodovou komunitní atmosféru, kdy zažijete koncerty, divadlo, tanec, workshopy pro děti i dospělé, zábavu pro chytré hlavy, pohyb, sousedský bleší trh, výstavy i jídlo.

Zážitky přinesou kavárna potmě, ohňová show či promítání grotesek, od 14 hodin je benefiční bazar oblečení pro Bazalku.

Více najdete na www.mesicvedne.cz

„V sobotu v 11 hodin otevřeme i Budějovickou kavárnu potmě, kde v místnosti bez oken obsluhují hosty s klapkami na očích nevidomí kavárníci Šarlota, Marek a Jirka. Tahle čtvrť má velký potenciál, je zajímavá i tím, že jsou tu jak městské byty s levnými nájmy, tak i nové soukromé byty s vysokým standardem. Do akcí zatahujeme sousedy, aby se přidávali, a překonáváme jejich počáteční nedůvěru. Projekt Nová nově úspěšně završíme, až se lidé v ulici začnou zdravit a vzájemně se respektovat, ale nevím, zda to bude za deset měsíců nebo let. Každý má mít rád místo, kde žije, a místo dělají lidé. Ti ze zdejší ulice jsou bezvadní, jen se ještě všichni neznáme," tvrdí Eliška Štěpánová.

„Bydlím tu rok a sousedy neznám, takže slavnost je příležitostí jak to změnit," svěřuje se Alžběta Vargová, která je asistentkou nevidomých kavárníků. „Těším se, až uvařím kávu prvním hostům," říká letošní maturantka, nevidomá Šarlota Kušnírová. „Třeba se tu seznámím s nějakou dívkou," směje se kolega, vysokoškolák Jiří Holzinger.