Ta nabízí produkci zhruba 200 jihočeských podnikatelů či firem. Podle Hany Šťastné, ředitelky Regionální agrární komory, která soutěž spolupořádá, najde každý zájemce v mapě nejen popis výrobku a cenu, ale například i způsob balení a dodání. To by mělo pomoci tomu, aby se regionální potraviny dostaly ve větší míře do školních jídelen.

K dalším novinkám soutěže, pořádané od roku 2007, třeba patří i kategorie minipivovarů . Přihlášku je možné podat do 19. května.

Regionální výrobky mohou v soutěži získat ocenění, které je zárukou nejvyšší kvality. 
„V dosavadních sedmi ročnících prošlo hodnotitelským sítem 996 výrobků, z nichž se 143 podařilo získat právo na užití loga Chutná hezky. Jihočesky," říká ředitelka Regionální agrární komory Hana Šťastná a dodává, že cílem soutěže je pomoc místním výrobcům a propagace jejich produkce u spotřebitelů.

Letos dostalo novou tvář logo soutěže, které bude napříště mít podobu pečeti. Talíř 
s ubrouskem ovšem v logu zůstává. Rozšiřuje se také počet kategorií na rovnou desítku. „Soutěžit mohou velcí i malí výrobci, neděláme v tom rozdíl," zdůrazňuje Hana Šťastná s tím, že sama agrární komora osloví na 200 producentů a kdokoliv další se může přihlásit sám.

Akci podporuje tradičně i Jihočeský kraj. Výsledky budou známy v červnu. Shodou okolností nyní vrcholí také projekt Jihočeské univerzity, který je věnován  veřejnému stravování a srovnání některých oblastí České republiky a Rakouska.

Podle profesora Jana Moudrého z Jihočeské univerzity má i tento projekt pomoci uplatnění čerstvých potravin z regionu ve školách. Příklad českobudějovické střední zemědělské školy ukazuje, že je to možné. Ta například v sezoně nakupuje jablka přímo od producentů na Netolicku.