Malý obchůdek, který nabídkou ručně vyráběných dárkových předmětů odkazuje ke zručnosti našich předků. Most do minulosti není výdělečný podnik. „Mám normální zaměstnání a z práce chodím ještě do krámku. Ale nevyčerpává mě to, spíše nabíjí," říká Marta Balounová.

„Možná jsem chtěla ostatním lidem dokázat, že každý si může splnit sen. Že je možné v něčem vynikat bez ohledu na to, co tomu řekne společnost. Ale mým cílem bylo i zviditelnit ruční práci, a to nejen svou, ale především hendikepovaných lidí, z nichž mnozí jsou nesmírně nadaní," dodává.

V obchodě Most do minulosti jsou tak kromě výrobků Marty Balounové k mání také pletené hračky či věci z pedigu, které vyrábějí klienti Domova Libníč a Centra sociálních služeb Empatie.

„Umějí vytvořit opravdu krásné věci. A když se některá z nich u nás v obchůdku prodá, mají z toho vždy nesmírnou radost. Setkání s těmito lidmi musí změnit život každému, kdo není úplně bez srdce," ujišťuje Marta Balounová a dodává, že peníze utržené za prodané věci se vracejí zpátky hendikepovaným lidem.

Na svůj obchod není Marta Balounová sama. Občas ji tady zastoupí ostatní rodinní příslušníci. Dcera Kateřina pak novopečené obchodnici pomohla s vytvořením internetových stránek obchodu www.mostdominulosti.cz a nápomocna je jí  i při spravování facebookového profilu.

V Mostu do minulosti, který najdete v Novém Vrátě na Rudolfovské třídě nedaleko od základní školy, si můžete nejen nakoupit. Také tu poodhalíte tajemství svých minulých životů při regresivní terapii, výklad karet zase napoví více o vaší budoucnosti.

„Nemám kočku na rameni ani bradavici na nose, ale můžu pomoci lidem najít jejich vnitřní svobodu anebo cíl, se kterým na tento svět přišli," nabízí Marta Balounová a dodává větu k zamyšlení: „Známe každou díru v silnici, po které ráno jezdíme do práce. Ale víme, kolik hvězd nám včera večer svítilo nad hlavou?"