Šlape jich tudy prý denně čtyři až pět tisíc, přičemž nejfrekventovanější jsou samozřejmě všední dny. Nejhustší provoz je ráno mezi šestou a osmou a odpoledne mezi druhou a čtvrtou hodinou.

Délka cyklostezek V Českých Budějovicích je v současné době možné využít 71,6 km cyklotras a další se staví nebo jsou naplánovány.

„Je zřejmé, že nejde o turisty či sportovce, ale z převážné části občany mířící do práce nebo do školy,“ upřesňuje Lukáš Bajt. V zimě tudy své ekologické přibližovadlo žene v průměru kolem tisícovky jezdců.

Stejně jako ostatní členové sdružení je Lukáš Bajt názoru, že město se má dělat pro lidi, a ne pro auta: „Chceme v něm spokojeně žít, nejen projíždět autem, to by si měl uvědomit každý. Žádné město na světě, v němž jsou lidé spokojeni a je tam bezpečně, není postaveno na automobilové dopravě.“

Viktor Lavička, náměstek primátora (ANO), uvedl, že v Budějovicích je celkem 71,6 kilometru cyklotras. Ale prostý součet délek jednotlivých tras je větší, protože v jedné trase vede v některých případech více cyklotras, například po Zátkově nábřeží čtyři.