Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník

K aktivním spolkům patří v obci TJ Sokol Dubné, jehož členové se nevěnují jen sportu. Vedle fotbalu, volejbalu, nohejbalu nebo stolního tenisu se podílejí třeba také na masopustu.

Nejpočetnějším oddílem jednoty jsou fotbalisté. Podle předsedy oddílu Michala Pavlíka mají 52 hráčů v kategoriích starší přípravky a mladších žáků. „Mladší přípravku chceme přihlásit do soutěží od příští sezony,“ nastiňuje další rozšíření Michal Pavlík a dodává, že muži hrají v Jankově v „B“ týmu okresní soutěž ve sloučeném mančaftu.

Nejznámější hráči

V roce 1962 vzniklo na louce mezi Dubným a Křenovicemi hřiště, a to se považuje za vznik fotbalového klubu. Nejznámějšími hráči byli Josef Trapl, Bohuslav Trapl, Josef Kudláček, Stanislav Maxa, Oldřich Habada, Antonín Vondruš, Jaromír Janů, Jan Návara, Jaroslav Návara, Jan Ryneš, Josef Trapl ml. nebo David Hlaváč. Dnes je kapitánem fotbalistů Ondra Maxa, pokračující v rodinné sportovní tradici.

Znovu po Okružní bude vedena objízdná trasa v Budějovicích kvůli uzavírce Rudolfovské ulice, kde se bude opravovat vodovod. Dopravní omezení se dotkne hlavně úseku mezi Hlinskou a Okružní. Na snímku Rudolfovská ulice ve zmíněném úseku.
V Budějovicích bude částečně uzavřena Rudolfovská ulice

S Dubným je aktuálně spojeno i jméno bývalého fotbalového reprezentanta, pokud se týká péče o mládež. Jeden z týmů vede trenérsky nedávný prvoligový kanonýr David Lafata. V létě se pod jeho záštitou v Dubném pořádá pravidelně turnaj Lafi cup pro přípravky.

Turnaj už se ale koná na novém hřišti, které v 90. letech vzniklo u rybníka Hajský jižně od Dubného. V roce 2020 zde byly postaveny nové kabiny se zázemím, dětské hřiště nebo kurt pro beach volejbal. Obec vyšlo vylepšení areálu na necelých 17 milionů korun, pět milionů činila dotace od ministerstva pro místní rozvoj z programu Podpora rozvoje regionů.

Rekonstrukce

Na staré kabiny, které pocházejí z roku 1970 a je to na nich znát, se nyní připravuje projekt rekonstrukce.

Vojtěch Louda nastoupil před padesáti lety hned po studiu medicíny do českobudějovické nemocnice.
Zemřel emeritní primář budějovické chirurgie Vojtěch Louda

Sokolové, jejichž předsedou je Martin Klíma, se tradičně starají také o společenský život. Spolupořádají jeden ples s hasiči a jeden vlastní, pokud to dovolí situace. Poslední rok se bohužel zmíněné akce nekonaly. Oželet bylo nutné i masopust. Na letošek se ale masopust chystá. Hlavní režii budou mít hasiči. Sportovci se přidají. Masopust už má i termín – 26. února.