Poprvé to bude už příští týden v úterý. „V úterý dvanáctého listopadu dojde k pracovní schůzce, které se zúčastní právníci i architekti," uvedl ve čtvrtek při rokování zastupitelstva budějovický primátor Juraj Thoma. Žádal tím opozici, aby s další debatou o hale trochu vyčkala. Kolem projektu totiž panuje poměrně nepřehledná situace, kdy není jisté, jestli architektonická soutěž na nový sportovní stánek je, nebo není platná. Nemohou se na tom shodnout Česká komora architektů a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, protože obě instituce posuzují projekt podle odlišných hledisek.

Zastupitel Stanislav Rataj, který má k projektu mnohé výhrady ale odklady odmítl. „Schůzka může vyřešit odborné detaily, ale my můžeme jednat o politických rozhodnutích," řekl Stanislav Rataj, podle kterého je pro město neúnosné investovat více než dvě stě milionů korun, protože to je nad jeho možnosti.

Nakonec se ale na setkání zastupitelů o hale hovořilo jen okrajově. Podle primátora Juraje Thomy se totiž na nejbližší jednání dostane jako řádný bod.

Hala se vrátí k zastupitelům

Nejbližší týdny mají ukázat, jak se definitivně rozhodnou České Budějovice ohledně plánované sportovní haly. Na příštím jednání zastupitelstva by měl být projekt, kolem kterého se vedou velké diskuse, řádným jednacím bodem.

Už dnes je ale téměř jisté, že se nebude bourat současná hala ve Stromovce a místo ní stavět nový objekt podle návrhu Ateliéru 8000. Proti tomuto záměru je totiž řada námitek. Stavět by se možná mohlo podle návrhu 
Ateliéru 8000, ale přeneseného do Čtyř Dvorů, do areálu bývalých kasáren. „Bude to nová soutěž s využitím projektu z té staré. V původní soutěži už se nyní pokračovat nedá," naznačil včera nejbližší záměry vedení města primátor Juraj Thoma.

Nová hala by měla přinést lepší podmínky sportovcům i divákům.

Podle kritiků ale ani nový projekt nemá potřebné parametry například pro některé vrcholné volejbalové soutěže a pro město je zbytečně drahou akcí, když by peníze potřebovalo jinde.