V Českých Budějovicích bude ve Sportovní hale možné sledovat v pátek dospělé ve standardních a latinskoamerických tancích. Rada města schválila pronájem Sportovní haly pro pořádání výběrových soutěží Taneční ligy České republiky. Na Velký pátek 15. dubna se tak mohou těšit příznivci sportovního tance všech věkových kategorií. Hala se pro ně otevře už od 8 hodiny ranní. „Taneční liga dospělých ve standardních a latinskoamerických tancích je nejvyšší soutěží těch nejlepších amatérských párů. Letos byli navíc místní pořadatelé pověřeni Českým svazem tanečního sportu, aby uspořádali i soutěž třídy A, která je druhou nejvyšší. Určitě se tak bude na co dívat i obdivovat přehlídku dokonalého pohybu a elegance. Od pořadatelů vím, že je aktuálně přihlášeno už 150 soutěžních párů,“ říká primátor Jiří Svoboda, který nad akcí převzal záštitu.

Kdo se chce zabavit ve volném čase velikonočními zvyky, může zamířit na tradiční setkání v historické kovárně na Nových Hradech, kde připravili na Bílou sobotu 16. 4. 2022 program od 13 do 17 hodin. "Velikonoční setkání v historické kovárně v Nových Hradech jsme začali pořádat před dvaceti lety, ale poslední dva roky se nemohlo konat z důvodu COVIDU. Stejně jako v předchozích letech zde budeme pod vedením zkušených lektorů kovat, plést pomlázky, malovat velikonoční vajíčka, zdobit perníčky a ochutnávat velikonoční pokrmy a společně se těšit z přicházejícího jara," zve všechny zájemce za pořádající společnost Rožmberk Olga Černá.

close Akce v novohradské kovárně jsou velmi oblíbené. Na snímku je tradiční Čertovské kování, které je vždy hojně navštívené, i když je každý příchozí podroben kontrole, která je založena na knize hříchů. info Zdroj: Deník/Edwin Otta zoom_in Akce v novohradské kovárně jsou velmi oblíbené. Na snímku je tradiční Čertovské kování, které je vždy hojně navštívené, i když je každý příchozí podroben kontrole, která je založena na knize hříchů.

Na Českobudějovicku je možné se například v okolí a ve městě Hluboká nad Vltavou vydat na procházku s hledáním obřích umělecky zdobených betonových kraslic od pátku. Ve Vidově se je zase možné vydat na putování za kraslicemi s otázkami na velikonoční zvyky.