„Jedna ze souprav měla jet směrem na Nové Údolí a Český Krumlov, druhá pak do Nové Pece. Jedna ze souprav se zastavila a druhá, jež se měla přestavit na druhou kolej, do ní pak narazila,“ upřesnila Sovová s tím k nárazu došlo ve zhruba dvacetikilometrové rychlosti. Ve vlaku cestovali žáci několika školních tříd. „Pořádně neznáme ani jejich věk,“ řekla Sovová. Podle našich informací šlo o studenty Střední průmyslové školy z Tachova.


Ředitel prachatické záchranné služby Rudolf Heřman potvrdil, že lékaři na místě ošetřili šestadvacet cestujících. „Deset z nich jsme převezli na ošetření do prachatické nemocnice. Pouze jedna osoba byla hospitalizována na chirurgickém oddělení,“ upřesnil Heřman. Prachatická policejní mluvčí doplnila, že šlo o řezná poranění o sklo a sedačky ve vlaku.


Nehodu vyšetřují prachatičtí kriminalisté a drážní inspekce. „Podle prvotního zjištění chyboval náš pracovník. V případě, že tuto skutečnost potvrdí vyšetřování, budou vůči němu České dráhy postupovat v souladu s interními předpisy a zákony a vyvodí z celé události patřičné závěry,“ konstatoval po dvanácté hodině tiskový mlučí Českých drah Ondřej Kubala .


Mluvčí drah upřesnil, že cestujcí mají při mimořádných událostech nárok na odškonění podle občanského zákoníku. „Budeme se snažit našim zákazníkům vyjít vstříc a vše vyřešit co nejrychleji,“ uzavřel Kubala. Provoz na trati nebyl přerušen.