„Po několika letech došlo k narovnání majetkových vztahů s Orlem a TJ Dynamo,“ uvedl jeden z předpokladů dokončení rekonstrukce stadionu náměstek primátora František Jelen. Město se dohodlo s Orlem a s bývalou TJ Dynamo o pozemcích a nemovitostech v areálu. Nyní zbývá městu domluvit se ještě se státem.


„Vypořádání majetkoprávních vztahů je postupné. Nyní budou pokračovat jednání se státem,“ řekl Jelen k dosavadním jednáním. Radnice chtěla původně od státu pozemky v areálu převést bezúplatně, ale to stát odmítl. O případné ceně pozemků se ještě nejednalo.


Město zatím zrekonstruovalo větší část areálu, aby odpovídal prvoligovým požadavkům, a jižní vstup by měl být jednou z posledních úprav.
„V roce 2005 bylo prostavěno sedmnáct milionů korun a v minulém roce bylo prostavěno necelých sedmdesát dva milionů korun,“ přiblížila rozsah investic tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.


Jižní vstup na stadion bude zachován, ale dostane novou dispozici a volejbalový kurt u vchodu bude rozšířen a poněkud posunut.
Stavební práce by mohly začít v zimní přestávce první ligy. Město nyní vede jednání o přesných podmínkách se společností Skanska, která by měla projekt uskutečnit.