Jediný nahlášený případ se týká krádeže 1700 euro. Zloděj pro peníze vypravil do stanu ubytovaného cizího státního příslušníka v kempu u Stromovky v Českých Budějovicích. Rozepnul zip a uvnitř našel látkovou peněženku.


Rekreanté si zřejmě uvědomili, že si musí svůj majetek ohlídat. Ve větší míře se ale na této dobré zprávě podepsali i správci kempů, kteří přijali zvýšená bezpečnostní opatření.


„Celý kemp máme oplocený, na recepci funguje noční vrátný, závora je dole,“ nastínila situaci na Autocampingu Křivonoska jednatelka Bronislava Šimková. „Pokud by se zde něco stalo, voláme okamžitě policii na Hluboké, ti sem přijedou co by dup´,“ naznačila. „Zatím jsme žádnou krádež nezaznamenali, loni jeden incident,“ dodala.


Jednu odcizenou tašku, a to z kol staršího páru, evidují v kempu v Hamru. Jde o loňskou krádež. Letos je zatím klid. „Pokud se něco někomu z hostů v noci nelíbí, volají mi,“ říká vedoucí Miloslav Puffar. „K nám jezdí vesměs ti samí lidé, takže už o nich leccos vím,“ naznačil. „A když tady někdo blbne, sjednám si pořádek,“ dodal.