Jak uvedl marketingový manažer Starbucks pro Českou a Slovenskou republiku Michal Holotík, celková plocha kavárny činí 226 metrů čtverečních. Připraveno je 54 míst k sezení ve vnitřních prostorách a 74 míst na venkovní zahrádce. „Jako vždy se zákazníci mohou těšit na příjemné moderní prostředí laděné do přírodních barev,“ přibližuje podobu kavárny. Plnit přání zákazníků tu bude šestnáctičlenný tým baristů.

K dostání tu bude kromě tradičních nápojů ze stoprocentní zrnkové kávy Arabica a kapslí také další sortiment. „Pro zákazníky tu budou k dispozici dezerty, čerstvě připravované sendviče, každý den rozpékané croissanty, jogurty, chlazené balené nápoje,“ říká Michal Holotík k sortimentu. „Samozřejmě nebude chybět ani pestrá paleta hrnečků, termosek a znovupoužitelných kelímků,“ dodal.

Stejně jako v ostatních městech, kde má Starbucks svou pobočku, i v jihočeské metropoli dostane každý zákazník, který si na nápoj přinese svůj vlastní znovupoužitelný kelímek nebo termosku, slevu deset korun.

Rekonstrukce kulturního domu Slavie pokročila k zahájení přístavby.
Rekonstrukce Slavie bude o něco dražší kvůli problému, který skrývaly podlahy

Kavárna Starbucks Mercury je v pořadí již 56. pobočkou kavárenského řetězce a zároveň první pobočkou v Jihočeském kraji. „Její otevření pro nás znamená významný milník - vstupujeme do nového regionu a poskytneme zážitek ze Starbucks i zákazníkům, kteří za ním doposud museli cestovat,“ říká marketingový manažer společnosti.

Na slavnostní otevření je tak ve spolupráci s obchodním centrem připravený celodenní program. „Pro první bude návštěvníky připravený speciální dárek,“ uzavírá Martin Holotík povídání.