V prvním díle je hostem pořadu cestovatel Ladislav Zibura a v druhém písecký rodák a vizionář v personalistice Jan Klusoň, ředitel Welcome to the Jungle v Česku a na Slovensku. Nový díl podcastu bude vznikat každých čtrnáct dní. V únoru se na platformách Spotify, iTunes, SoundCloud nebo YouTube objeví další dva rozhovory. Hostem budou Lukáš Průdek, ředitel Jihočeského divadla, a technický ředitel úspěšné společnosti GoPay Václav Novotný.

„Chceme dát posluchačům možnost poslechnout si chytré jihočeské mozky, za kterými stojí obrovský úspěch a třeba ani nejsou tolik známé. Propojení s technologiemi je pouze nitkou, která bude spojovat všechny díly. Hlavním cílem ale je, aby se posluchač bavil a něco zajímavého se dozvěděl. Například Láďa Zibura povídá o tom, jak si i v těch nejodlehlejších místech světa nabíjí telefon, nebo Honza Klusoň o tom, jak se mění nároky mladých lidí na zaměstnání. Chceme se ale věnovat všem oborům – kultuře, byznysu, sportu, vzdělání a inovacím,“ říká spoluzakladatel projektu, moderátor a bývalý šéfredaktor Českého rozhlasu České Budějovice Petr Meškán.

Součástí projektu Jihočeský podcast je i nové nahrávací studio v kancelářích společnosti Brilo Team v prostorách obchodně-administrativního centra IGY. Toto studio bude k dispozici i všem zájemcům o profesionální nahrávání rozhovorů, podcastů a dalších zvukových formátů. Aktuálně v tomto studiu vzniká hudební podcast Konektor nebo rybářský pořad Rybo.cz.

„V jižních Čechách nám chyběl pořad, který by představoval zajímavé osobnosti kraje. V rámci své práce pro Brilo Team se setkáváme s řadou osobností a bylo mi líto si je nechat jenom pro sebe,“ uzavírá technický ředitel Brilo Team Tomáš Kocifaj, který sám bude moderovat speciální díly s technologickými specialisty pod hlavičkou Jihočeský podcast – Brilo Team speciá