Jak informoval ve čtvrtek na twitteru generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Radek Mátl, padlo rozhodnutí o výběru zhotovitele stavby. ŘSD rozhodlo, že stavbu obchvatu Lišova a Štěpánovic v délce 9,5 km by měla realizovat spol. M - SILNICE a.s., a to za nabídkovou cenu 963,9 mil. Kč bez DPH.

Se stavbou se již mělo začít na podzim, ale termín byl posunutý. Koncem srpna letošního roku už ŘSD dostalo nabídky do výběrového řízení na stavbu obchvatu. O více než miliardovou zakázku projevilo zájem celkem osm potenciálních uchazečů. Nejnižší nabídku ve výši 963,9 mil. korun bez DPH, podala společnost M – SILNICE. To je 76,5 procenta původní předpokládané ceny celé stavby.

Lišov. Ilustrační foto.
Stavba obchvatu Lišova začne snad v únoru. ŘSD prověřuje nejnižší nabídku

Samotnou smlouvu se zhotovitelem stavby ale plánovalo ŘSD až poté, co prověří všechny potřebné dokumenty.

"S ohledem na současnou situaci na trhu se stavebními materiály, na trhu s energiemi, ale i nepříznivou inflační situaci byla společnost M – SILNICE u vybraných položek požádána o doložení potřebných dokumentů a kalkulací, které prokážou reálnost provedení stavby za výše uvedenou cenu," přiblížil zpoždění mluvčí ŘSD Adam Koloušek.