V objektu bývalého kontaktního centra Háječek bude zařízení pro děti, které kromě firem využije také veřejnost


Místo injekčních stříkaček míče a panenky. V budějovickém parku Háječek vedle letního kina se mění bývalé kontaktní centrum pro narkomany na zařízení určené dětem.

Město prostřednictvím Správy domů, s.r.o., uzavřelo smlouvu s pražskou společností KinderGarten na provozování vzdělávacího centra pro děti. „Zahájili jsme stavební práce, abychom objekt uvedli do kvalitního stavu,“ říká jednatel Správy domů Ladislav Volf. „Společnost E.ON nabídla, že zde vlastním nákladem zřídí ekologický vytápěcí systém,“ dodává s tím, že město už schválilo i projekt E.ON na veřejné osvětlení parku.

Jarní premiéra
Společnost E.ON figuruje ve smlouvě o využití objektu, kde chtěla od loňska vybudovat firemní školku.
„Nainstalujeme zde vzorové technologie pro úsporu energií, například tzv. minikogenerační jednotku, vyrábějící teplo i elektřinu zároveň,“ prozrazuje mluvčí E.ON Vladimír Vácha s tím, že otevírat zařízení budou na jaře.

Provozovatelem objektu je společnost KinderGarten. „Jedná se o multifunkční zařízení, které poslouží pravidelným klientům z řad dětí zaměstnanců sousedních firem i veřejnosti,“ slibuje jednatel společnosti Zdeněk Fiala.

„Veřejnost bude mít zvláště o víkendech možnost využívat venkovní hrací plochy. V plánu máme pořádání zábavných akcí,“ pokračuje Zdeněk Fiala.
Do zrekonstruovaného objektu se vejde třicet až čtyřicet dětí, ale kolik za ně budou rodiče platit, se ještě neví.
„Výši úhrady teprve upravujeme, ale víkendové akce pro veřejnost budeme pořádat bezplatně,“ tvrdí Zdeněk Fiala s tím, že podobná zařízení již mají v Brně, Liberci i Praze. „Vždy se snažíme dělat zajímavé akce pro stálé klienty i pro veřejnost,“ dodává Zdeněk Fiala.

Zájem o letní kino
O objekt usilovali i bývalí promítači a uvaděči z kina Kotva, kteří zde chtěli vybudovat hudební klub a zázemí pro sousední letní kino.Vadí jim, že se o možnosti pronájmu dozvěděli až poté, co objekt město slíbilo bez výběrového řízení.

„Mateřská škola se do parku Háječek nehodí, znemožní jeho další rozvoj,“ myslí si jedna z navrhovatelů kulturního využití Háječku Žaneta Sýkorová.
„I když jsme objekt do pronájmu nedostali, chceme provozovat sousední letní kino. Když jsme se dozvěděli, že budoucí provozovatel Kotvy získá i letní kino, přihlásili jsme se do výběrového řízení. Chceme obě kina posunout do nevídaných rozměrů a nabídnout občanům města mnohem víc,“ dodává Žaneta Sýkorová.