Ve čtvrtek 26. května 2022 prověřilo kolaudační řízení novou stezku pro pěší a cyklisty mezi Boršovem nad Vltavou a Planou. Podle starosty Boršova Jana Zemana se tak mnoha dalším cyklistům i pěším otevře pohodlná a bezpečná cesta do jihočeské metropole.

Po kolaudačním řízení už cyklostezka, která vede z Boršova nad Vltavou do Plané, čeká jen na úřední formality. „Čekáme na písemné rozhodnutí odboru dopravy českobudějovického magistrátu,“ říká k možnému zahájení provozu starosta Boršova Jan Zeman s tím, že rozhodnutí by mohlo přijít už příští týden. Nová stezka pro pěší a cyklisty vede podél Vltavy. 

Nyní by se ještě měly dokončovat drobné práce v okolí stezky. Na stezku se můžete podívat ve fotogalerii Deníku. U stezky nechybí odpočinkové místo ani informační tabule. Je zde vytvořeno i pamětní místo, které připomíná leteckou havárii z roku 1992. A hned u železničního mostu v Boršově čeká na stezce malé občerstvení Boršovská oáza. Jak bude mít otevřeno? "Určitě víkendy, možná přes týden odpoledne," zmínil zpoza pultu Miroslav Nejedlý. Do budoucna jsou tu připravené další plány na rozšíření odpočinkového zázemí, například přístupem k vodě.