To jsou názvy všech čtyřech informačních tabulí, které doplňují novou českobudějovickou přírodovědnou stezku. Ta vede z lesoparku Stromovka, přes parčík u Sportovní haly, okolo plaveckého stadionu až do parku Na Sadech.

Konec v kolonii

„Nový projekt navazuje na naučnou stezku Vrbenské rybníky. Zaměřuje se na významné živočišné druhy obývající město. Návštěvník má možnost zjistit, že se zajímavými druhy živočichů se může setkat i přímo ve městě,“ přibližuje předseda komise pro životní prostředí z magistrátu Ivo Moravec.

Na projektu přírodovědné stezky spolupracovala s městem i Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity a občanské sdružení Centaurea. „O odborné podklady pro informační tabule se postaral člen Centauery a odborný asistent biologické fakulty Jan Riegert. Který na podkladech pracovat mnoho let, rozhodně to tedy nebyla otázka jen pár týdnů,“ doplnila tisková mluvčí radnice Jitka Welzlová.

Například na posledním stanovišti v parku Na Sadech se lidé dozvědí, jak jsou krkavcovití ptáci zvědaví, vynalézaví a velice přizpůsobiví.
Proto se čtvrtá tabule nachází přímo v kolonii havrana polního.

„Určitě to není špatný nápad, může to být pěkná procházka. Akorát se bojím vandalů, co s těmi tabulemi za chvíli provedou,“ zmínila se šedesátiletá Ludmila Voříšková ze sídliště Máj.