Byla prodavačkou, později vedoucí prodejen potravin i textilu a jak se říká, obchodnice každým coulem. Podle syna Karla Pražáka dokázala lidem sehnat zboží, zajistit výměnu oděvů, vždy jim ráda a ochotně pomohla a těšila se tak dobré pověsti. Se svým manželem se angažovala v různých spolcích, například v Sokole. Svého jediného syna naučila nejen počítat, ale i bruslit, což se mu později v jeho profesi velmi hodilo.

„V naší rodině je absolutní rekordmankou. Nikdo se tak úctyhodného věku zatím nedožil. Dodnes má mamka pevnou vůli a ráda také vzpomíná na jihočeské Mirotice, kde řadu let žila,“ říká Karel Pražák. Za jubilantkou se s kyticí a přáním vypravil také náměstek primátorky Petr Maroš. „Oslavenkyni jsem popřál hodně zdraví, spokojenosti, dobrou náladu a radost z dětí, vnoučat i pravnoučat. Stále luští křížovky a sleduje veškeré dění, což je v tomto věku obdivuhodné i záviděníhodné,“ dodává Petr Maroš.

V Českých Budějovicích žije na třicet občanek a občanů, kterým je sto a více let. Převažují jednoznačně ženy. Těch bylo podle statistiky na začátku roku mezi oslavenci čtyřiadvacet. Mužů bylo šest. Zástupci města pravidelně patří u občanů starších sta let ke gratulantům.