V novém Retail parku Strakonická v Českých Budějovicích už se téměř zaplnily připravené obchody. Zóna vznikla při nedávné rekonstrukci prodejny Albert a přilehlého parkoviště.

Zatím v zóně není otevřeno, ale podle informací Deníku by se mělo otevírat do konce listopadu. Jeden z obchodů už velkými barevnými plochami zve budoucí zákazníky dm drogerie markt. Zbožím už se plní také prodejna řetězce Action. Další loga oznamují, že zde budou obchody řetězce Superzoo, lékárna Dr. Max, Gate, Traficon, Kik nebo TEDi a chystá se i provozovna nazvaná Viet Food nebo Planeo.

Nové obchody v Budějovicích se chystají otevřít.Nové obchody v Budějovicích se chystají otevřít.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Na Strakonické vznikl nový nákupní park z větší části na někdejším velkém parkovišti u hypermarketu Albert. I přestavba samotného hypermarketu souvisí s novou podobou lokality. Naposledy měl starý Albert otevřeno letos před Velikonocemi. Pak začalo bourání, které znamenalo nejprve likvidaci restaurace v jižní části objektu, pak už bourací stroje odhalily železobetonovou kostru obchodu, který postupně získal novou podobu.

Po změně otevřel první nový hypermarket Albert ve 2. polovině září. Teď se připravují obchody v navazující nákupní zóně a probíhají také finální úpravy východní části parkoviště.

Strakonická ulice je součástí tahu I/3 z Prahy k rakouské hranici i významnou spojnicí centra města a sídlišť na levém břehu Vltavy.