Frézování starých asfaltů, pokládky nových asfaltových vrstev, výměna obrubníků, obnova vodorovného dopravního značení a další práce potrvají ve Strakonické ulici v Českých Budějovicích ještě několik týdnů. Souvisí s tím omezení provozu na jedné z nejfrekventovanějších komunikací v jihočeské metropoli. Aktuálně je Strakonická ze čtyř pruhů zúžena na dva v úseku u obchodní zóny a omezeno je i odbočování v křižovatce Strakonická - Plzeňská.

Po Strakonické, která je i součástí trasy I/3, vede tranzit z Prahy do Rakous a do Českého Krumlova a také je využívána pro cestu ze sídlišť do centra města.

Současné zúžení Strakonické o dva pruhy na jeden v každém směru by mělo trvat do 14. května 2022. Podle průběhu prací a povětrnostních podmínek mají opravy v dalších úsecích mezi Pražskou třídou a mostem přes Vltavu trvat až dva měsíce, nejméně do počátku června. Akce začala 22. dubna 2022 a investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Opravy Strakonické ulice v Českých Budějovicích 2. května 2022.
V Budějovicích na Strakonické začalo dopravní peklo. Zůstaly jen dva pruhy

Podle Adama Kolouška z tiskového oddělení ŘSD ČR bude nyní také přesunuta autobusová zastávka Strakonická – Obchodní zóna směrem do centra za křižovatku Strakonická x Plzeňská ulice. Zastávka bude přesunuta po celou dobu stavby.

O nadcházejícím víkendu se například počítá s opravou úseků u nájezdu do Strakonické od Písku a od Českého Krumlova na křižovatce "diamant", takže nájezd z těchto směrů nebude možný. Při akci se také bude rekonstruovat vozovka u křižovatky Strakonické a Pražské třídy.

Opravy Strakonické samozřejmě znamenají větší zátěž pro ostatní komunikace ve městě, například pro Husovu třídu nebo Mánesovu ulici.