"Od 24. května by pak měly být zahájeny opravy v pravých jízdních pruzích Strakonické ulice mezi Plzeňskou a Pražskou," přiblížil další etapu oprav důležité tranzitní komunikace Adam Koloušek. Tato fáze by měla trvat do 30. května 2022. Na čtyřpruhové komunikaci tak bude nutné počítat se zúžením o dva pruhy. Konkrétně se budou frézovat pravé jízdní pruhy od křižovatky Strakonické a Plzeňské ulice po křižovatku Strakonické a Pražská ulice. Levé jízdní pruhy zůstanou průjezdné. Po frézování bude následovat pokládka asfaltových vrstev a provedení vodorovného dopravního značení. Během této fáze bude možné odbočení na křižovatce ulic Strakonické a Pražské. Po opravě pravých jízdních pruhů přijdou na řadu levé jízdní pruhy.

Do června

Celkově se nyní opravy Strakonické přesunou na úsek od Pražské po Plzeňskou a pokud to počasí dovolí, měla by celá akce skončit 6. června 2022. Řidiči musejí nyní především počítat s možnými komplikacemi při odbočování z Pražské na Strakonickou nebo se zdržením při řazení do pruhů v opravovaných úsecích.

Rekonstrukci ulice Strakonická v Českých Budějovicích doprovázejí dopravní komplikace.
Na jihu Čech se střídají uzavírky, ve Strakonické vyměnili pruhy

V Českých Budějovicích tento týden začala také uzavírka části Branišovské ulice mezi křižovatkami s ulicí Milady Horákové a Jana Opletala, kde pro město České Budějovice začala stavba velké kruhové křižovatky. Trvá také uzavírka Plavské ulice v úseku u jižní zastávky, kde rekonstrukci ulice provádějí město a kraj. Nebo Dobrovodské v lokalitě U Zvonárny.

Zavřeno také u Borovan

V okrese začala úplná uzavírka silnice z Borovan na Ledenice od odbočky na Radostice po lesní úsek před odbočkou na Trocnov. V Trocnově už slouží nový most, ale trvají práce uvnitř Strážkovic za úplné uzavírky části místních komunikací.