Podle revizní komise je seskupení Demokratická výzva, založené Danou Kuchtovou a dalšími osobnostmi, v rozporu se stanovami a škodí partaji. Republiková rada tedy na základě takového doporučení sáhla k vylučování. Zatím dopadlo na čtyři hlavy. Mimo jiné na Danu Kuchtovou. Co na to říkají její straničtí kolegové z jižních Čech? Až do víkendu totiž byla Kuchtová členkou organizace v Českém Krumlově.

„Já si myslím, že Stranu zelených především poškozuje na veřejnosti, že se potírají odlišné názory ve straně,“ uvedla Daniela Magersteinová, členka českobudějovické organizace SZ. Dodala, že to může vést k tomu, že voliči budou vnímat SZ jako stranu jednoho muže a jeho klaky.

Na druhou stranu Magersteinová neočekává, že by se třeba kvůli současným sporům uvnitř strany měnil postoj zelených vůči Temelínu.

„Je to nepříjemné,“ komentovala současné spory u zelených Magersteinová, ale nebude to podle ní mít na SZ v nejbližší době převratný vliv, třeba v odlivu členů. „Snažíme se plnit náš program,“ zdůraznila za jihočeské zelené Magersteinová. Na krajské konferenci 21. března však podle českobudějovické členky zelených může k nějaké větší diskusi o Kuchtové a jejím vyloučení dojít.