Posílení denních i nočních hlídek na  Máji o psovody se služebními psy, důkladné kontroly uzamykání vchodů paneláků i bytovek či rozšíření úředních hodin přestupkového oddělení v ulici Jaroslava Haška, kde se vyřizují pokuty za špatné parkování. Takové novinky na léto připravili budějovičtí městští strážníci. Podle mluvčího Václava Supa si od toho slibují především zvyšování pocitu bezpečí obyvatel největšího sídliště jihočeské metropole, které se přes léto potýká s řadou problémů. Patří mezi ně třeba časté rušení nočního klidu nebo narůstající počet drobných krádeží a vloupání do aut či sklepů.

„Díky těmto opatřením budeme moci lépe zabezpečit dozor nad nejrizikovějšími dny z hlediska narušování veřejného pořádku a porušování pravidel občanského soužití,"   řekl mluvčí Sup. Mezi obyvatele Máje, kteří zesílení dohledu strážníků vítají, patří třeba studentka vysoké školy Lenka Blažková z Chlajnovy ulice. Ta se ale zároveň nedomnívá, že by situace na sídlišti byla přes léto výrazně horší než po zbytek roku.

„Je to užitečné, ale asi ne nějak extra potřebné. Myslím si, že když je škola, tak je to tady s hlukem ještě horší," popsala pětadvacetiletá žena. Mluvčí strážníků Václav Sup doplnil, že při prověřování vchodů vylepí hlídky letáky, ze kterých se pak lidé dozvědí, zda měli zamčeno či ne. Další novinkou je rozšíření úředních hodin přestupkového oddělení v ulici Jaroslava Haška. Lidé sem mohou nově chodit už od 7.30 hodin, tedy o půl hodiny dřív než doposud. „Vedle ranních hodin se toto rozšíření dotkne i pátečního odpoledne, během kterého bude přestupkové oddělení otevřeno až do čtrnácti hodin. Stávající čas pro vyřízení výzev za špatné parkování se tak posune o dvě hodiny," vysvětlil mluvčí Sup a upozornil, že část řidičů může ještě v těchto dnech narazit na drobné nesrovnalosti v časech uvedených na některých výzvách.

„I přes provedené změny se totiž mohou do vyčerpání zásob objevovat na výzvách staré údaje o otevírací době. Chtěl bych proto upozornit řidiče, aby se touto skutečností nenechali zaskočit a bez problému využili nově platných úředních hodin," dodal mluvčí strážníků.