„V neděli odpoledne jsme se od jihočeských hasičů dozvěděli, že se v Dobrovodském potoce nachází sele,“ říká mluvčí strážníků Kateřina Schusterová.

„Psovod a odchytář dorazili ke garážím ve Strakonické ulici, kde zahlédli asi půldruhého metru od břehu mrtvé sele. Vytáhli jej z vody a s překvapením zjistili, že se jedná o pochoutku připravenou ke grilování. Sele bylo totiž už vyvrhnuté a připravené na rožnění, které zřejmě přerušila velká voda.“

Zmoklá mláďata

Strážníci ten den pomáhali dalším zástupcům živočišné říše. „Odpoledne jsme zachraňovali srnečka u Roudného. Vyčerpaný a unavený stál v plné strouze u silnice, kam tekla voda z promáčeného řepkového pole. Srnečka jsme odchytili a převezli odborníkům na Zavadilku,“ dodal psovod strážníků Václav Bušek.

„Ve stejný den zachránili naši specialisté také dvě promáčená mláďata poštolky. Jedno jsme odchytili v Dukelské ulici a druhé v ulici U Malše. Obě mláďata skončila v záchranné stanici Sulimo Doudleby, se kterou dlouhodobě spolupracujeme,“ doplnila mluvčí Kateřina Schusterová.