„Kontroly parkování, a to nejen v centru města, sice provádíme pravidelně celý rok, ale teď je vzhledem k nastávající turistické sezoně ještě zintenzivníme,“ říká mluvčí českobudějovických strážníků Kateřina Schusterová.

„Zvýší se počet návštěvníků města – motoristů i chodců, a plně budou jistě využívány také předzahrádky na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II.“

Strážníci proto žádají řidiče, aby byli při projíždění historického centra Českých Budějovic předvídaví a opatrní. Jen tak předejdou kolizím i zbytečným pokutám za chybné parkování.

Až dva tisíce korun za přestupek

„Přestupek může pokutovat strážník až do výše dvou tisíc korun,“ varuje Kateřina Schusterová.

„V případě, kdy řidič nesouhlasí s uloženou blokovou pokutou, je celá věc předána správnímu orgánu k dalšímu řízení.“

Na vnitřní straně náměstí Přemysla Otakara II. před českobudějovickou radnicí je povoleno parkování řidičů vozidel, kteří jsou držiteli rezidentních nebo abonentních karet. Mohou zde parkovat případně také řidiči, kterým byly na Magistrátu města České Budějovice dočasně zapůjčeny zelené karty.

Hájení tělesně postižených

„Jsou zde také vytvořena parkovací místa pro osoby těžce postižené nebo těžce pohybově postižené, a to DZ IP12 se symbolem označení číslo O1,“ vysvětluje Kateřina Schusterová.

„Podmínkou je, aby držitelé těchto oprávnění měli příslušná oprávnění viditelně umístěna za čelním sklem svého zaparkovaného automobilu.“

Pro všechny ostatní řidiče, kteří navštíví střed jihočeské metorpole, jsou na vnitřní straně náměstí vytvořena placená parkoviště s dostatečným počtem parkovacích automatů.

Více podrobných informací naleznou zájemci na internetových stránkách Městské policie České Budějovice www.mestskapolicie-cb.cz.