Potkat hlídky strážníků na největším budějovickém sídlišti bude od začátku května možné mnohem častěji, než tomu bylo doposud.

Městská policie totiž v letošním roce rozšířila své řady o osm nových strážníků. Právě oni budou nyní sloužit na Máji. „Jsou to zkušení pracovníci. Většina z nich sloužila u ozbrojených složek, ať už u policie nebo u armády,“ popsal vrchní strážník Vilém Vávra.

Jak dále doplnil, v případě aktuální potřeby posílí strážníci své kapacity ještě o dvoučlennou hlídku psovodů, případně o další policisty.

„Jsem na to docela zvědavý. Teď tady policisté akorát projíždějí autem, na obchůzce jsem je neviděl už hodně dlouho,“ reagoval jeden z obyvatel sídliště Vladimír Sedláček.

Posilování hlídek v období před letními prázdninami však velmi ocenila další z místních Jana Dvořáková. „Jakmile se jen trochu oteplí, vylezou skupinky nepřizpůsobivých spoluobčanů ven a hlučí tady až hluboko do noci. Doufám proto, že se tato situace alespoň trochu zlepší,“ nastínila.

Podle vrchního strážníka Viléma Vávry má posilování hlídek na Máji spíše preventivní charakter. „K tomuto kroku nás vedly především dlouholeté zkušenosti. Chceme tím předejít stížnostem obyvatel města,“ vysvětlil. Díky tomu, že bude na sídlišti více strážníků, budou si moci rozdělit obvod na více menších okrsků, kde tak budou častěji vidět.

V loňském roce došlo na území krajského města k mírnému poklesu kriminality. Také policisté z obvodního oddělení ve Čtyřech Dvorech tak řešili o sto osmdesát trestných činů méně, než v roce 2008. „Největším specifikem sídliště je anonymita. Auta nebo sklepy se tak tady stále vykrádají ve velkém,“ připomněl vedoucí obvodního oddělení nadporučík Rostislav Pivko.