Jelikož Jiří Pomeje pocházel z Českých Budějovic, pohřeb se uskuteční právě v jihočeské metropoli. Začne ve 13 hodin v obřadní síni krematoria na hřbitově sv. Otýlie.

Zdroj z rodiny Jiřího Pomeje Deníku potvrdil, že obřad nebude soukromý, přijít na něj tedy může každý. Kapacita smuteční místnosti je ale omezená. S ohledem na velký zájem o poslední rozloučení se známým hercem je tedy pravděpodobné, že všichni příchozí se dovnitř nevejdou. Každý ale bude mít možnost položit k rakvi květiny a zapsat se do kondolenční knihy, která bude k dispozici.

Policie dohlédne na dopravu. „Vzhledem k očekávané velké účasti budeme zajišťovat plynulost dopravy, aby ostatní řidiči nebyli pohřbem omezeni. Zároveň zajistíme, aby účastníci obřadu mohli do areálu hřbitova plynule najíždět a odjíždět,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. Na pořádek bude dohlížet městská policie.

Jiřího Pomeje dobře znal českobudějovický novinář Marek Kerles. Prožil s ním studentská léta na Gymnáziu Jírovcova v Českých Budějovicích. Po maturitě sledoval Jiřího Pomeje spíš jen ze stránek novin a bulvárů a občas mu ho bylo líto. „Myslím, že Jirka byl v jádru někdo, komu se v pravém slova smyslu říká hodnej kluk,“ zauvažoval novinář a dodal: „I když to tak vždycky nemuselo vypadat.“
Podle Marka Kerlese na pohřeb přijde většina jejich spolužáků z „Jírovcovky“.

Poslední rozloučení si zřejmě nenechá ujít ani režisér Zdeněk Troška, který s Jiřím Pomeje připravoval několik svých filmů, například známou sérii Kameňáků.S režisérem byli kolegové i kamarádi. „Užíval si života a šel do všeho s plnou vervou. A věřil, že všechno dobře dopadne,“ zavzpomínal Zdeněk Troška. Někdy byl prý Jiří Pomeje jako velké dítě. „Myslel si, že každý je tak nadšený pro věc jako on. Jeho naivitu ale mnozí využili,“ posteskl si režisér.