První pohled na náš „připravený“ stánek nebyl dvakrát okouzlující. Oboustranná lepenka neunesla tíhu velkoplošného tisku a pár rohů bylo odlepených. Ovšem nebyli jsme v tom sami a porotci nás to nechali v pohodě opravit. Konečně jsme měli trošku času kouknout na stánky ostatních týmů.

Spousta stánků jsou na velice špičkové úrovni, ale myslíme si, že náš stánek není nejhorší. Velice výhodné postavení prezentačního boxu a naše 3D vizualizace upoutala spoustu lidí. První představení ve světovém šampionátu se týkalo odvětví engineering. Jan Frouz čelil otázkám poroty a musel jim ukázat, jak umí pracovat s CAD/CAM systémy. Myslím si, že tuto roli zvládl na výbornou.

Okolo polední byl nachystán oběd. Ve 2 hodiny a 20 minut Londýnského času se poprvé ukázal model BlueForce v závodní stopě. Auto vedené satrunou musí urazit předepsanou vzdálenost a pohání jej bombička naplněná stlačeným CO2. Před námi byly 4 jízdy Time trialu, kde se nepočítal reakční čas, ale startoval to počítač. Šlo tedy o čistý čas na dráze.

První pokus znamenal 1,108 s., ovšem s porušeným autíčkem. Museli jsme přilepit přední křidélko a spodní vodící očko. Za tuto opravu nám budou strženy 2 body. Další jízdy jsme si dávali větší pozor na brzdící část a poskládali jí z ručníků jinak, aby byla deformační zóna delší. Tento systém se potvrdil. Druhý a třetí pokus byl na chlup stejný a to 1,133 s. Poslední pokus byl nejhorší a měřil 1,135 s.

V porovnání s ostatními týmy to není zas tak špatné. Zatím nejrychlejší auto mají z Jihoafrické Republiky. Jejich model urazil 20 metrů dlouhou dráhu v čase 1,059 s. Jak vidíte, i v této soutěži záleží na setinkách sekundy.

Celý den jsme měli krásný pohled na monopost F1 Lewise Hamiltona z minulého roku, se kterým vyhrál šampionát. Sám Lewis nás osobně navštíví ve čtvrtek. Od 16.00 jsme měli 40 min na opravení našich vozů pod dozorem rozhodčích. Promazali jsme kolečka a zkontrolovali křidélka. Musíme doufat, že ve středu nám pojede model rychleji a Jan Tománek bude mít rychlou reakci na startu. Kromě jízd s reakčním časem, nás ve středu čeká ústní prezentace.

Za tým BlueForce webeditor Petr Skřivánek
www.blueforce.cz