„V současné době stojí tree houses kromě Višňové u Kardašovy Řečice, také v Artolci u Nové Bystřice a ve Volarech na Prachaticku,“ upřesnila Jaroslava Abrahamová.

Jejich firma zabývající se výrobou originálních staveb působí na trhu již 9. rokem a je průkopníkem co se týče dřevostaveb tohoto typu na českém a slovenském trhu. „Know-how jsme získaly na základě spolupráce s francouzským partnerem, s cílem využít kvalitní produkt na domácím trhu a poskytnout klientovi nejvyšší možný profesionální servis a zkušenosti,“ dodala Eva Maděryčová.

Každý dům je jedinečný

Každá stavba je podle nich originál. „S tímto jedinečným přístupem lze realizovat asi 15 staveb ročně. Momentálně působíme mimo český a slovenský trh také ve Francii a dostáváme se do povědomí i v dalších evropských zemích,“ zmínila Abrahamová.

Nedaleko Višňové lze v zastrčené lokalitě u lesa a rybníčku daleko od městského ruchu najít jedinečné dřevěné stavby. Ubytování v plovoucím srubu, či stromovém domě lze spojit i s rybařením.
Tohle je ráj na jihu Čech. Dovolenou tu lze strávit ve srubu na vodě i na stromě

Zájem o netradiční stavby podle výrobců stále roste. „Je to dáno celkovou světovou situací v návaznosti na turismus a touhou klienta zažít něco jedinečného a originálního,“ vysvětlila Maděryčová.

Na zahradě pro děti i jako pronájem

Ideálním místem pro stromový dům je klidná lokalita se vzrostlými a zdravými stromy, kde je možná například stavba chaty. „Nicméně i když stromy nejsou velikostí či kondicí stoprocentní, jde toto vhodnou stavební technikou řešit,“ uvedla Abrahamová.

Starý přepravní kontejner vám táborská firma předělá na luxusní bydlení. Konstrukci 2KK využívají mladí jako startovací bydlení, či chalupáři jako plně vybavený rekreační objekt.
Kontejnerové bydlení dorazilo i na jih Čech. Stačí mít pozemek a milion korun

Menší domečky v korunách stromů si nechávají často postavit majitelé zahrad a sadů pro své děti či vnoučata. „Domečky pro děti mohou stavět jako přídavné stavby na pozemcích rodinných domů, kde rostou stromy. Tree house je ale atraktivní zejména pro majitele penzionů, hotelů, kempů a vyznavačů glampingu,“ doplnila Maděryčová.

Spojení s wellness

Momentálně je dle jejich slov také velkým trendem spojení neobvyklého zážitku v přírodě se spa relaxací. „Hosté tak mají při pobytu v treehouse k dispozici třeba jacuzzi, saunu či možnost masáže,“ uzavřely.