K vaření a pečení má Helena Valentová z Dobré Vody u Českých Budějovic blízko. Už mnoho let připravuje jídlo dětem z místní mateřské školy. „Já ale sladké moc v oblibě nemám. To si radši dopřeju zeleninu nebo těstoviny," řekla téměř omluvně vítězka druhého ročníku soutěže, kterou na prostranství u fotbalového hřiště uspořádal spolek Občané Dobré Vody.

Královnou závinů se tentokrát stala Helena Valentová.Štěstí v klání zkusila Helena Valentová i vloni. Pomyslnou zlatou medaili jí ale porota přiřkla až letos. „Minulý rok jsem připravila štrúdl s mákem a jablky, letos jsem do něj dala jenom jablka. A povedlo se," shrnula své soutěžní snažení sympatická kuchařka, která sladkou dobrotu připravila podle osvědčeného rodinného receptu. „Tenhle štrúdl peče i moje mamka, která recepturu získala od své známe z Brloha na Českokrumlovsku," prozradila Helena Valentová.

Každý ze soutěžících měl podle pravidel klání přinést dvě nohy štrúdlu jednu pro porotu a druhou pro návštěvníky akce. Někteří s sebou vzali i další pochoutky slané štrúdly nebo zelňáky.

Větší přízeň poroty, do níž zasedli organizátoři i někteří z návštěvníků akce, si tím však soutěžící nezajistili. „Rozhodoval vzhled a samozřejmě hlavně chuť štrúdlů," ujistila jedna z organizátorek Pavla Bergmannová.

Na ochutnávání soutěžních vzorků se jeden z porotců Petr Novák těšil už dlouho dopředu. „Jídlo mám rád, i sladké. Jednotlivé vzorky jsem zapíjel pivem, abych neutralizoval chuť a zajistil objektivní hodnocení," prozradil svou taktiku.

Štrúdl Heleny ValentovéPotřebujeme 30 dkg hladké mouky, 1 vejce, 2 lžíce octa, 4 lžíce vody, 1 máslo a špetku soli. Z ingrediencí zpracujeme těsto, necháme alespoň hodinu odležet v ledničce, pak z něj vyválíme asi 2 milimetry silnou placku a naplníme jablky či jinými ingrediencemi. Potřeme vajíčkem a dáme péct.