Podle slov ředitele Gymnázia Česká, Antonína Sekyrky, se studenti a učitelé připravovali na projektový den několik měsíců.

Vystoupení pobavilo studentku Kateřinu Ševčíkovou z oktávy. „Bylo to moc pěkné, líbilo se mi to. Dali si s tím hodně práce. Připravovali se od září. Trénovali s učiteli tělocviku a s třídním učitelem,“ líčila s úsměvem studentka.

Akce k výročí 17. listopadu na Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích. Na gymnáziu se mísily květinové děti s těmi s rudými pionýrskými šátky.
OBRAZEM: Studenti k výročí listopadu pořádali i diskotéku

Linda Prášková její slova doplnila: „Já tam mám sestru, tak jsem na ní pyšná, že se jí to povedlo. Skladba od Michala Davida neměla chybu,“ doplnila studentka.

Pražské sportovní hry 1990

Přípravy na případnou VII. československou spartakiádu v roce 1990 byly ovlivněny tzv. obdobím „přestavby“ a sametovou revolucí. Chystaná „spartakiáda“ nakonec proběhla v silně omezeném rozsahu a v pozměněném ideovém rámci jako „tělovýchovné slavnosti“. Některé okresní přehlídky se ještě konaly. Celostátní finále bylo přesunuto v Praze na menší Stadion Evžena Rošického, některé kategorie byly vypuštěny a slovenští cvičenci se nezúčastnili. Přípravy se účastnilo několik set tisíc lidí, na Strahově v červnu 1990 vystoupilo kolem 25 tisíc cvičenců. Zachránit spartakiádu v plném rozsahu se nepodařilo ani Občanskému fóru cvičitelů a tvůrců hromadných tělovýchovných vystoupení, které ji chtělo pojmout jako oslavu polistopadového vývoje.