V areálu ZŠ Kubatova v Českých Budějovicích změřily týmy i jednotlivci své síly v sedmi různých sportovních disciplínách.

„Všechno je parádně připravené a nachystané," chválí udýchaně patnáctiletý David Matějka ze Základní školy Grünwaldova v Českých Budějovicích, který hraje závodně hokej. Stejně jako jeho parťáci z družstva má i David Matějka ke sportu hodně blízko.

„Máme ve škole hodně fotbalistů a hokejistů, jsme silný tým," usmívá se mladý sportovec, který zaválel na stanovišti sedů-lehů, kde jich za dvě minuty zvládl přes osmdesát.
„Dva měsíce jsem byl zraněný a nic jsem nedělal, tak mám z výkonu radost. I Šedesátka se mi povedla," chválil si a dodal, že během dopoledne mohou všichni školáci najít nové kamarády a užít si rivalitu s ostatními školami.

Stejně si akci chválil i třináctiletý Michal Svoboda z domácí školy ZŠ Kubatova. „Celá akce mě hodně baví, jsem sportovní typ, hrál jsem fotbal i basketbal. Je dobře, že mládež sportuje," řekl a komentoval své vlastní sportovní výkony. „Trojskok z místa pro mě byl těžký, skočil jsem sedm metrů," káral se s tím, že více se těší na hod dvoukilovým medicinbalem a běh na jeden kilometr.

O pořadatelství premiérového okresního kola se postarala ZŠ Kubatova, která všem sportovcům nabídla svůj útulný sportovní areál. Podle slov jejího ředitele Jaroslava Vaňka škola takovou příležitost uvítala. „Je to dobrý nápad. Rádi jsme přivítali konání okresního přeboru, protože náš areál nabízí dobré podmínky," vysvětluje ředitel. Prostory školního hřiště byly před několika lety rekonstruovány. Původní antukové hřiště nahradil tartanový ovál a víceúčelové hřiště.

Slova svého nadřízeného potvrzuje i zástupce ředitele Libor Kocián. „Zájem žáků byl veliký, ptali se, jestli je ještě místo, že by chtěli soutěžit."

Studenti soutěžili v běhu na 60M, v hodu medicinbalem, trojskoku z místa, skoku přes švihadlo, klikování na čas, sedy lehy a volitelné disciplíny. Tou byl běh na jeden kilometr nebo dribling.