Úkol měli studenti jediný, vytvořit reklamní kampaň na téma Co do kanalizace nepatří aneb To fakt nevyčistíš. Ztvárnění přitom záleželo čistě na jejich kreativitě a invenci. Někdo tak vytvářel krátká videa, někdo vytvářel leporela.

„Našim cílem bylo ukázat, že odpadní voda je také odpadem, že má určitá pravidla, jak s ní nakládat a to že od nás odteče, tím problém nekončí, ale v podstatě začíná," řekl Ivan Kafka, vedoucí oddělení marketingu a komunikace Energie AG Bohemia. Ta také projekt Do opadu se svými dceřinými společnostmi pořádala.

„Jsem strašně spokojený," hodnotil prezentace studentů Jiří Heřman, předseda představenstva ČEVAKu. Nasávám tvůrčí atmosféru, která tady byla. Pro mě je to krásný zážitek," dodal.

Cenu pro absolutního vítěze a 50 tisíc korun si na podium přišli přebrat studenti z 2. lycea Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy zdravotnické v Kolíně. „Nemáme slov. Je to úžasné," komentovali svou výhru studenti z Kolína.

Částku 25 tisíc korun a druhé místo si odnesli studenti z Střední pedagogické školy v Berouně. Už teď ví, kam peníze poputují. „Použijeme je na náš maturitní ples," shodli se studenti. Třetí místo a částku 15 tisíc korun si pak přebrali studenti z českobudějo­vického Gymnázia Jírovcova. Ti také obdrželi tak zvanou cenu diváků a vyhráli tak prohlídku čistírny odpadních vod s překvapením.

KLÁRA SKÁLOVÁ