Právě hlubocký tým ve složení Michael Poslušný, Jonáš Hejlek a Lukáš Baloun a nehrající kapitánky a učitelky Blanky Kouřilové si dokázali s úkoly poradit nejlépe a soutěž vyhráli. Druhou příčku obsadili studenti Střední průmyslové školy Sokolská z Brna, bronzovou medaili získalo družstvo Střední průmyslové školy Hradební z Hradce Králové.

Sedmatřicátého korespondenčního kola soutěže se zúčastnilo celkem 68 družstev, tedy celkem 189 studentů a studentek ze škol z celé republiky. Finále se zúčastnilo 5 nejlepších týmů. V porotě zasedli Alice Horáková tisková mluvčí Skupiny ČEZ, Jakub Podgorný student obecné fyziky, astrofyziky a astronomie na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Pavel Suk, vědecký pracovník katedry jaderných reaktorů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT.

Soutěžní disciplíny střídaly hudební vstupy populárního zpěváka Michaela Foreta. K pobavení všech si vítězný tým na závěr vyzkoušel demonstrační metodu výroby elektřiny za pomoci liščího ocasu a ebonitové tyče. Po skončení soutěže se účastníci přesunuli na exkurzi do laboratoří Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské v Praze.

Pódiové finále „Co víš o energetice?“ je vyvrcholením korespondenční soutěže pro mládež ve věku 14 – 19 let. Koná se v rámci projektu besed „Energie – budoucnost lidstva“, který běží nepřetržitě již 19. rokem a zúčastnilo se ho téměř 250 tisíc mladých lidí.