Toto rozhodnutí ale popudilo jak vedení školy (Deník 23.5.), tak i samotné studenty. „Nastoupili jsme na Vyšší odbornou školu a toto razítko bychom taky chtěli mít na svých budoucích diplomech, nestojíme o „druhou maturitu“ na Střední škole obchodu, služeb a podnikání,“ řekl včera Deníku student třetího ročníku oboru Pozemní stavby Martin Smutný. Absolutorium by měl skládat s necelou třicítkou svých kolegů ke konci ledna 2008, tedy zhruba tři týdny poté, co budou školy sloučeny.


„Naše škola má výbornou reputaci a my nevidíme důvod, proč obory zase „degradovat“ tím, že se vrátí na střední školu. Navíc když se technické obory slučují se službami a podnikáním. Nastupovali jsme za určitých podmínek a chceme, aby byly dodrženy,“ vysvětlil Smutný a dodal, že o změně, která ovlivní jejich dosavadní studium, nebyli dosud ani oficiálně informováni.


„Pakliže musí voška přejít na střední školu, chceme, aby se sloučení posunulo o půl roku později, abychom my i nynější druháci stihli absolutorium na VOŠce,“ dodal Smutný.