"Nehoníme známky, vědomosti taky nesbíráme. Jenom sedíme a čekáme“, řekl Radek Doucha, osmnáctiletý student gymnázia, kterého za rok čeká maturita. Každý se chystá na prázdniny, ale co student, co názor, jak budou vypadat. „Na červenec jsem si naplánoval brigádu, abych si vydělal nějaké peníze. V srpnu si chci co nejvíc užívat s kamarády. Obrazit nějaké hospůdky, někde zatancovat a snad nám vyjde i dovolená u moře. Byla by to paráda“, doplnil Doucha.


Někdo hodlá pařit s kamarády a spolužáky, jiní si od kolektivu, který se deset měsíců schází v nezměněné podobě, chtějí na čas odpočinout. „Na prázdniny se moc těším, hlavně na pár dní bez spolužáků“, usmála se Adéla Bláhová, která studuje gymnázium a za rok bude také skládat zkoušku z dospělosti. „Až si vydělám nějaké peníze, pojedeme s kamarády na chatičku, tam naplánujeme týden u moře“, dodala. „Jinak neplánuju žádné zvláštní prázdniny, nějaká hospůdka, válení u vody a grilování“, uzavřela Bláhová.


Nejhorší prázdniny čekají ty, kteří je musejí zasvětit přípravám na reparát po nevydařeném ročníku. „Celý červenec i srpen budu věnovat matematice, která se mi letos vůbec nepovedla“, řekla Alena Hovorková, studentka obchodní akademie. „Mrzí mě, že nebudu tak často u vody a na akcích s kamardy, ale naučit se prostě musím. Kromě učení zvládnu ještě brigádu“, uzavřela.