„Studenti prezentují témata zaměřená na jejich studijní obor v sekci německého, an〜glického a francouzského jazyka. Letos poprvé byla také otevřena sekce pro cizince, kteří přednesli své příspěvky v češtině,“ uvedla Vlastimila Ptáčníková, ředitelka Jazykového centra JU, které studentskou konferenci pořádá již šestým rokem.


V každé sekci se sešlo přibližně osm studentů. Sedm účastníků bylo ze zahraničí, a to z Německa, Ukrajiny a Íránu. Na svou prezentaci měli studenti maximálně deset minut.


„Tréma byla, protože tam byla spousta očí, Bobík byl úplně zaplněný. Ale pak se mi to i zalíbilo, atmosféra byla výborná,“ sdělila své pocity studentka Žaneta Andělová, která konferenci v aule Jihočeské univerzity Bobík spolumoderovala.


V porotě usedli odborníci z univerzity, rodilí mluvčí i zástupci firem. Hodnotili prezentaci a celkový projev studenta. „Firmy si vytipují své budoucí zaměstnance. Dokonce minulý rok se zalíbila jedna studentka natolik, že jí hned nabídli externí spolupráci,“ dodává Ptáčníková.
Na výherce německé ekonomické sekce čeká měsíční stáž v Reiffeisenbance v Linci.