Kde se žije nejlépe 1. místo

Kdo se převalí přes železniční lávku směrem z centra, dostane se do Suchého Vrbného. „Je tu zkrátka dobře,“ hodnotí stručně na úvod tamní obyvatelka Tereza Marková tuto lokalitu, která vyhrála v internetovém hlasování Deníku. Ten postupně představí deset nejlepších.

Proč vyhrálo, navíc s tak velikým náskokem, právě Suché Vrbné? „Asi proto, že se tady lidem opravdu líbí a mají to tu rádi. Máme to blízko do centra, přitom na druhou stranu, když se jdeme projít, tak má člověk často pocit, že se ocitl na vesnici a je tady krásný klid. Daleko to není ani do přírody, je tu zkrátka všechno při ruce,“ pokračovala v hodnocení Marková. Vyhovuje jí také to, že je v lokalitě dostatek obchodů, které mají poměrně dlouho otevřeno, a když člověk něco zapomene, může zkusit jednu z místních večerek.

Maminky s dětmi si zase mohou pochvalovat, že zde nechybí ani dětská hřiště a směrem k Pohůrce je i škola. Mnoho lidí zde má i svého obvodního lékaře a je zde i sportovní vyžití. Ale i když Suché Vrbné zvítězilo a podle čtenářů se tu žije nejlépe, má čtvrť své problémy. Jednou z nich je například rušná Dobrovodská ulice, čehož jsou si místní vědomi.

„Přímo u silnice bych bydlet rozhodně nechtěla, ale nějaký přivaděč tady být musí, jak bychom se jinak dostávali do města. Spíš mi vadí, jak je to neustále ucpané u viaduktu,“ hodnotila další obyvatelka Vrbného Martina Čajanová. A právě z dopravy mají místní do budoucna strach a tuší, že to může Suchému Vrbnému trochu uškodit. „Od místa, kde má vést Zanádražní komunikace, bydlíme jen pár desítek metrů, takže z toho zrovna nadšení nejsme. Dnes tady mnoho lidí sportuje a chodí na procházky směrem k Mladému, to asi v budoucnu nebude možné,“ uzavřela Marková.

Klady a zápory Suchého Vrbného

Klady: Velká část lokality je klidná a místní to nemají daleko do přírody, přitom blízko je to také do centra. V dosahu je dostatek obchodů s potravinami a dalším zbožím, v místě nechybí dětská hřiště, mateřská i základní škola. Je zde i lékař, obslužnost MHD je na dobré úrovni.
Zápory: Doprava: Často ucpaná Dobrovodská ulice, v budoucnu pak může lokalitu odstřihnout od centra Zanádražní komunikace