Svou prodejnu v Lannově třídě zruší od 1. července společnost Ahold. Z přízemí obchodního domu Prior zmizí supermarket Albert.

„Identifikovali jsme jedenadvacet prodejen, které přispívaly negativně k celkovým hospodářským výsledkům naší společnosti. Tato prodejna k nim patřila,“ řekl Deníku k rozhodnutí firmy mluvčí Aholdu Libor Kytýr. Zmíněných 21 prodejen je rozloženo po celé České republice. V jižních Čechách končí jediná.

Podle Kytýra společnost udělá vše pro to, aby pracovníkům ze zrušených prodejen nabídla pracovní pozice v jiných provozovnách. „V případě, že někteří pracovníci budou muset společnost v rámci těchto kroků opustit, dostanou nadstandardní odstupné,“ vyjádřil se pro média Kytýr.

Zavírání prodejen se uskuteční ve dvou vlnách, 1. června a 1. července, českobudějovický supermarket spadl do druhé vlny.

„Tady to stejně bez prodejny nezůstane. Je to ideální prostor a parkoviště je hned vedle. Samoška se tu určitě uživí,“ komentovala plánované uzavření Alberta v Lannově třídě třiašedesátiletá důchodkyně, pravidelná návštěvnice, Jarmila Novotná.

Podle některých informací sehrála svou roli při rozhodování o budoucnosti supermarketu i jiná skutečnost než ziskovost. Jen o pár stovek metrů dále v Mercury Centru provozuje firma Ahold hypermarket Hypernova.

Právě Hypernovy chce Ahold proměnit do konce června na moderní prodejny Albert hypermarket, a to včetně Hypernovy v Českých Budějovicích.

Albert supermarkety jsou většinou umístěné v centrech měst a nabízejí především potravinářské zboží. Albert hypermarkety (dříve Hypernova) slouží k větším nákupům na týden nebo na víkend a firma s oběma druhy prodejen nadále počítá.

O tom, že velké obchodní řetězce nepovažují prodejny v centrech města za nezajímavé, svědčí i skutečnost, že například Tesco otevřelo nedávno v centru Českých Budějovic novou prodejnu Tesco Expres, kterých je v současnosti v České republice už 16, z toho dvě v Českých Budějovicích.

„Plánujeme, že v letošním roce budeme pokračovat ve výstavbě obdobným tempem jako v loni s tím rozdílem, že se soustředíme více právě na prodejny menšího formátu,“ řekla za společnost Tesco Stores Eva Karasová, manažerka vnějších vztahů.