Před necelými dvěma měsíci otevřel například nový supermarket v Borovanech na Českobudějovicku. „Konečně je v Borovanech pořádný obchod, jde ale o to, aby tady udrželi nižší ceny,“ poznamenala při prvním nákupu místní obyvatelka Iva Janouchová.

Velké konkurence v podobě dalšího supermarketu se ale obávají obchodníci v Milevsku. O lukrativní místo v prostoru po autobusovém nádraží v centru města, které milevští radní plánují přestěhovat jinam, usiluje už několik let řetězec Lidl. Ten nyní dal městu konkrétní nabídku. Proti Lidlu se však zvedla vlna nevole, při níž lidé, obzvlášť právě místní obchodníci, podepisovali petici.

S velkými nadějemi naopak čekají na otevření nového obchodního centra Strakoničtí. Vyrůst by mělo na Katovické mezi Kauflandem a Penny marketem. Součástí objektu totiž má být i řada menších obchodů se značkovým zbožím, a ty ve Strakonicích vyloženě scházejí.

S netrpělivostí očekávají nový specializovaný obchod také obyvatelé Písku, kde je v současné době pět supermarketů. Nyní se zde staví OBI. „Určitě to rozšíří nabídku, sortiment pro kutily teď ve Písku dost chybí,“ hodnotí jeden z místních Pavel Müller.

V budoucnu by měla vyrůst dvě velká obchodní střediska také v Českém Krumlově v nákupní zóně v Domoradicích.

Více si můžete přečíst v ČbD 30.4. na straně 3.