Jihočeská televize připravuje charitativní akci s názvem Srdce Jihočeské televize. Letošní ročník nese podtitul Den pro autisty s jihočeskými návrháři. Do akce se zapojí celkem sedm módních tvůrců a studií, kteří připravili sérii modelů.

Ty bude možné zakoupit za speciální cenu a zároveň tím podpořit dobrou věc. Výtěžek ve spolupráci s Charitou České Budějovice získá spolek Autisté jihu.

V březnu budou ve vysílání Jihočeské televize i na stránkách Deníku, který je mediálním partnerem akce, představeni jednotliví návrháři a studia.

Modely budou k vidění v druhé polovině března v budějovickém IGY Centru. 2. dubna od 17 hodin v rámci Mezinárodního dne autismu si budou moci zájemci modely vyzkoušet a za přítomnosti návrhářů zakoupit.

„Svatební šaty nemusí zůstat viset ve skříni, ani se jich nevěsta nemusí zbavovat, buď v nich může chodit například na Ples v opeře, a nebo si je může nechat upravit," vysvětluje Petra Šilhanová. Právě proto si ráda vybírá materiály, které lze upravovat, právě třeba malováním a batikováním. „Nemusí to ale nutně být bílá látka, malovat se dá i na barevné materiály," vysvětluje.

Raději než na modelky a módní přehlídky šije šaty, které jsou určené pro běžné nošení i různé plesy. „Dělá mi radost, když vím, že šaty, které jsem ušila, jejich majitelka nosí," říká a doplňuje, že nešije pouze svatební nebo společenské šaty.

Na své začátky vzpomíná dodnes. „Nikdy jsem nechtěla být přímo módní návrhářkou, chtěla jsem být krejčovou, a tou jsem se skutečně stala. Je to hlavně řemeslo. Návrhářství přišlo později," říká Petra Šilhanová.

Do akce Jihočeské televize, která má podpořit spolek Autisté jihu se zapojila s chutí. „Do projektu jsem ráda darovala hned troje šaty, doufám, že se budou líbit," dodává Petra Šilhanová.