„Loni jsme udělali dobrou zkušenost se Švejkovým víkendem, ukázalo se, že potenciál v tomto tématu je. Ukázalo se to i při celoevropském setkání turistů Eurorando v Českých Budějovicích,“ uvedl včera pro Deník Marcel Goetz z českobudějovického Mapcentra. To je hlavním pořadatelem akce, na které se podílí například i města Tábor nebo Písek či spolek Podšumavan.


Loni připravili organizátoři pohlednici, sochu i speciální čokoládovou cukrovinku „Švejkovy koule“ inspirovanou slavnými „Mozartovými koulemi“, jejichž domovem je rakouský Salcburk.


„V pátek zahajujeme u sochy svatého Václava,“ řekl k letošnímu programu Goetz. „Švejk“ se svým doprovodem potom odjedou do Tábora, kde bude slavnostně uvítán a projde městem od nádraží až na náměstí. Další víkend se akce přesune do Písku a Putimi a ve třetím víkendu dorazí dnešní následovníci slavného Haškova vojáka až do Českých Budějovic.


Jedním z lákadel pro účastníky je podle Goetze fakt, že pro kostýmované návštěvníky s registrační kartou bude vstup do některých památek a občerstvení ve vybraných zařízeních zdarma.