Juraj Thoma zde totiž přijal českobudějovické zástupce v českém národním hokejovém týmu: hráče Petra Gřegořka, Filipa Nováka, Jiřího Novotného a maséra Pavla Vlašice.

Všichni se zapsali do pamětní knihy města. „Rád bych vám jménem města České Budějovice poblahopřál k fenomenálnímu úspěchu na mistrovství světa v ledním hokeji,“ zahájil slavnostní setkání Juraj Thoma.

„Z titulu mám obrovskou radost, ale ještě větší mám z toho, že jste u toho byli vy, protože jste všichni nějakým způsobem spjati s městem. Buď jste se v Budějovicích narodili, žijete tu, hráli jste tu nebo jste členy týmu, který se o budějovické hokejisty stará,“ dodal primátor.

Setkání se zúčastnila i jihočeská hokejová legenda Jaroslav Pouzar, spolu s představiteli města si připil s hokejisty na jejich velkolepý úspěch.

Hokejista Jiří Novotný přišel společně s manželkou a dvouletým synem Jiřím. Malý Jirka si dokonce vyzkoušel, jaké je to být prvním mužem radnice. Na pár minut ho totiž do své židle pustil primátor Thoma. Nutno říci, že si malý Jiřík ve svém krátkém úřadě počínal velmi dobře.

Okamžitě začal s úklidem svého nového stolu, musel tedy popsat papíry, které jeho předchůdce nechal ležet na stole. To trošku vyvedlo Thomu z míry a okamžitě zavolal: „Hlavně nic nepodepisuj!“

Hráči se také podepsali na pamětní dres mistra světa Martina Procházky. „Tento dres jsem zakoupil asi před deseti lety a nechávám si na něj podepsat jihočeské mistry světa,“ říká fanoušek Michal Bosák. „Kromě Radka Dvořáka, Vaška Prospala a Pavla Vlašice mi dnes spolu s trojicí mistrů světa přibyl Jaroslav Pouzar. Chystám se na návštěvu Františka Vacovského, budějovického mistra světa z roku 1949,“ dodává Bosák.
Po skončení hráči ještě dlouho rozdávali podpisy svým fanouškům.