Fotografie ze zažloutlého alba Budějovic pořídil či nasbíral Jiří Dvořák z Rožnova (1924 - 2004), železničář a velký nadšenec do historie města. Jeho sbírka je uložena ve Státním okresním archivu České Budějovice. S laskavým svolením archivářů fotografie publikujeme.
V Krajinské místo obchodu Zimmerhansla stojí banka, ulicí už nejezdí povozy, v Masnejch se neprodávají sardinky, sýry a konzervy ani tu není cedule "Zastávka dle potřeby":

Černá věž měla věžného Františka Schestaubera, který na ní i zemřel. Uvidíte jeho rodinu i pohřeb, zabírání zvonů nacisty, věž pod lešením při generální opravě v letech 1982 až 1985 i snímání pozlacené kopule.

V Hroznovce parkovaly kočáry s koňmi, kde byla také půjčovna kazet, prodejny Hospodyňka a Lověna a Václav Novák provozoval "obchod vínem ve velkém i v malém".

Uvidíte jízdu na krách slepého ramene, bělení prádla u řeky, výrobu provazů na nábřeží, trh s porcelánem na Piaristickém náměstí nebo umrlčí komoru v klášterní zahradě.

Na Malši parkovaly vory, bouraly se městské hradby, na nábřeží se konal městský trh a u slepého ramene parkovaly žigulíky a embéčka. A před Džin barem v Panské stály plastové židličky.

Rudolfovská se jmenovala třída Rudé armády, byla dlážděná, parkovaly na ní octavie a tatrovky a stála u ní budka s policistou.

Budova banky v Krajinské stála za pozornost vždycky. Má ozdobné komíny, sovy, lvy, zobající ptáky, muže v krojích i kentaury a na fasádě najdete vyobrazený dům, který na místě stál kdysi.

V Žižkově ulici stával zemědělský sklad a obchod koloniální, v bývalém schwarzenberském paláci sídlil okresní výbor strany a budova Pozemních staveb teprve začínala růst. Zmizela Šlajferna, ale "Černý koníček" je věčný.
