Organizátoři se rozhodli věnovat padesát korun za každý uběhnutý kilometr, který běžci začátkem června zdolali. Závodníků se tehdy nakonec objevilo přesně tisíc padesát, tedy o zhruba dvě stě více, než před rokem. Získaný výtěžek pořadatelé posléze rozdělili mezi tři organizace a desítku mladých talentů, kteří se svými schopnostmi a nápady prosazují například v umění, vědě či sportu.

Podle slov vlastníka společnosti Martina Kuby je nadační fond určený především k podpoře mladých a talentovaných osobností. Ty mají obdržené částky využít k dalšímu vzdělávání se, rozvíjení či nákupu materiálu a potřeb pro jejich nadání. „Jsou mladí, výjimeční a taktéž na nich leží budoucnost celého Jihočeského kraje. Právě proto je chceme podpořit, aby se jim i nadále dařilo,“ vysvětlil Martin Kuba.

Mezi oceněnými byl kupříkladu Luboš Martiš, čtrnáctiletý student gymnázia, který studuje a ovládá několik jazyků. „Někdy v osmi letech jsem začal s angličtinou a studium mne hned pohltilo. Od té doby se snažím rozvíjet a cestovat, abych se dále zlepšoval,“ popisuje Luboš Martiš. Získanou částku chce využít na další jazykové kurzy a studijní pobyt v zahraničí, konkrétně ve Skotsku či New Yorku.

Vedle talentovaných jedinců podpořila společnost skrze nadační fond taktéž dva budějovické sportovní kluby, konkrétně klub mladých gymnastek SKMG Máj a Fight klub cvičenců karate a bojových sportů. Zbylou částku čtyřiceti dvou tisíc korun poté pořadatelé věnovali na kurzy autoškoly pro děti z dětských domovů.

Autor: Dalibor Máslo