Kromě toho, že sdílejí společnou domácnost, mají 
i stejné koníčky – vedle hry na klávesy také závodně tancují.

„S latinskoamerickými 
a standardními tanci jsem začala jako žákyně první třídy," vzpomněla Veronika Hrubá. 
K tanci ji přivedla maminka Zuzana, která měla dříve stejnou zálibu. „Začalo mě to bavit a po čase se připojila taky ségra," doplnila.

Veronika se rychle vypracovala, v září dokonce postoupila do výkonnostní třídy C a má dobře našlápnuto na další postup, tentokrát do třídy B. Ten by jí zajistil účast na mistrovství republiky.

Úspěchy sklízí také Zuzka, která se v různých oblastních soutěžích pravidelně umisťuje na stupních vítězů.

K dalšímu zdokonalování oběma sestrám napomůže příspěvek v hodnotě 10 tisíc korun, který mamince nadaných tanečnic Zuzaně Hrubé předali zástupci Deníku a Městské charity České Budějovice.

O využití peněz z výtěžku Kabelkového veletrhu, zářijové akce konané na podporu nadaných, avšak zdravotně nebo sociálně znevýhodněných dětí, má Zuzana Hrubá jasno.

„Holky potřebují stále nové oblečení a boty. Také jim platíme tréninky, a to nejen 
v Týně a Českých Budějovicích, ale teď už také v Praze. Pro další zlepšování v jejich oboru je to nezbytné," vysvětlila Zuzana Hrubá s tím, že darované peníze se rozkutálí během měsíce.

„I tak je to ale pro rodinný rozpočet významná pomoc 
a všem, kteří se charitativní akce Deníku zúčastnili – ať už jako dárci, nebo jako nakupující, patří obrovské poděkování," vzkázala maminka talentovaných tanečnic.