Starosta města Jiří Švec (SNK Lišovsko) uvedl, že tato varianta počítá s demolicí stávající, technicky a prostorově nevyhovující tělocvičny a počítá se stavbou nového objektu. „Hlasovali jsme celkem jednomyslně, budeme projektovat demolici staré tělocvičny a stavbu nové. Demolovat se bude stará tělocvična pouze v případě, že se bude v návaznosti stavět nová,“ řekl s tím, že nová tělocvična by měla mít například dostatečně velkou hrací plochu a moderní zateplenou fasádu. Odhadovaná cena studie schválené varianty činí zhruba sedmdesát milionů korun. „Letos bychom vysoutěžili zpracování projektové dokumentace,“ odhadl Jiří Švec s tím, že získá li město dotaci, tak by se v roce 2022/2023 mohlo stavět.

Zastupitel Aleš František Plávek (KDU-ČSL) se hlasování zdržel, ač je podle něho nová tělocvična potřeba. „Vzhledem k tomu, že se jedná o závažnou investici a materiály jsme dostali krátkou dobu před zastupitelstvem, tak jsem se raději zdržel, protože některé alternativy by bylo možné zvážit hlouběji. Určitě nejsem proti nové tělocvičně,“ zdůvodnil.

Některé investiční kroky ale odkládá město na příští rok. „Pozastavujeme na jednu stranu některé investice, protože nyní nevíme, jak to bude s příjmy od státu. Počítáme, že budou nižší. Investice, které potřebujeme, nezdržujeme,“ komentoval starosta.