Mluvčí elektrárny Marek Sviták upřesnil, že právě armáda by měla za úkol ochránit strategické objekty v Česku, tedy i elektrárnu, v případě hrozby teroristického útoku.

Ředitel Krajského vojenského velitelství České Budějovice Vladimír Pešek řekl, že předmětem vojenské ochrany by 
se tak staly například i obě české jaderné elektrárny. „Došlo by k zajištění komunikací, v terénu kolem elektrárny by se pohybovaly ozbrojené hlídky a skrz tyto zátarasy by se dalo projít pouze přes speciálně zřízená kontrolní stanoviště," popsal plukovník Pešek.

V rámci cvičení v sobotu odpoledne vojáci zřídí hned čtyři tato stanoviště, která budou fungovat až do konce cvičení. „Tři stanoviště se budou nacházet v bezprostřední blízkosti elektrárny, čtvrté stanoviště bude před vjezdem do čerpací stanice Hněvkovice," doplňuje Vladimír Pešek. 

Všechny kontrolní body budou umístěny na účelových silnicích a na běžný provoz nebudou mít vliv. Řidiči jedoucí kolem elektrárny však mohou zahlédnout cvičící vojáky 
na zřízených kontrolních stanovištích v její v těsné blízkosti. Na pondělí dopoledne je naplánována nejzajímavější část cvičení. Vojáci zneškodní ozbrojené osoby, které se však budou bránit.

Cvičit bude také jihočeská policie, která podle svého šéfa Radomíra Heřmana poskytne armádě potřebnou součinnost. Stejně jako by tomu bylo i ve skutečnosti. „Na místě bude zásahová jednotka, která je přímo určená pro ochranu elektrárny. Přijedou i pyrotechnici a policisté z obvodního oddělení v Týně nad Vltavou," doplnil ředitel Heřman.

Policisté zasáhnou při nálezu podezřelého předmětu ve vozidle u kontrolního stanoviště a také budou pronásledovat pachatele, kteří napadnou stanoviště vojáků.

Cvičení se uskuteční mimo areál elektrárny, ale zapojí 
se do něj i tamní fyzická ochrana. „Naším úkolem je především poskytnout armádě logistickou podporu. Vyčleníme prostory, kde budou mít zázemí. Připraven bude 
i havarijní štáb," dodal Bohdan Zronek, ředitel Bezpečnosti elektráren ČEZ.