Obce darované peníze použijí například na rekonstrukci veřejného osvětlení a rozhlasu, opravu obecních budov, výstavbu nových dětských hřišť či na vybavení hasičských zbrojnic.

V Týně nad Vltavou se tak městští strážníci dočkají nového služebního vozu. „Naši dva strážníci dosud využívají jízdní kolo, což se ukázalo, že to výrazně omezuje jejich akceschopnost a mobilitu. A to především v přidružených obcích a osadách. Auto tak značně zvýší akceschopnost a efektivitu práce naší městské policie,“ podotýká k půlmilionovému šeku od Nadace ČEZ vltavotýnský starosta Karel Hájek.

Dar od JETE v Tálíně na Písecku pro změnu použijí na stavbu nové lávky před Tálínský potok přímo na zrekonstruované návsi. „V minulosti přes potok lávka vedla a lidé ji hodně využívali, proto ji chceme obnovit. Zahradní architekt nám navrhl stylovou dřevěnou lávku, kterou ze stotisícového daru od elektrárny vybudujeme,“ naznačila starostka Jana Študentová.

Peněz z jaderné elektrárny se dočkají i například v Dřítni, Olešníku, Žimuticích, Hostech, Chrášťanech ve Zlivi, Mydlovarech, Nákří či ve Všemyslicích.