„Prsty“ v tom má sobotní zajímavé datum, šestého června. Celkově už jde pod temelínskými věžemi o sedmý a osmý sňatek. „Jako první do manželství vstoupí v jedenáct hodin Milada Hodná a Michal Pixa oba z Týna nad Vltavou. Ve třináct hodin pak uzavřou sňatek Jitka Horníková z Tálína u Písku a Luděk Cibulka z Lomnice nad Lužnicí,“ říká k obřadům tiskový mluvčí JETE Marek Sviták.

A právě symbolika dvou šestek byla rozhodující pro Hodnou a Pixu. „Jelikož jsme letos v květnu spolu oslavili šestileté výročí od našeho seznámení, přišlo nám datum 6. června velmi příhodné. Naším snem byl od začátku svatební obřad v přírodě v blízkém okolí Týna nad Vltavou,“ říkají svatebčané.

Druhý pár sobotní datum prý tolik neřešil. „Vzít jsme se chtěli, ale v květnu se prý svatby konat nemají, a protože čekáme děťátko, tak jsme zvolili začátek června. Každopádně takové kulaté datum svatby se snáze zapamatuje. A proč u Temelína? Vltavotýnsko je pro nás velice příjemným místem, a to i proto, že naše první setkání bylo v Týně nad Vltavou,“ podotkli Horníková s Cibulkou.